نمایش 1 - 10 از 197
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
يادداشت/هادي محمودي
این مقاله اولین مقاله از سری مقالات تاریخ هورامانات است . در این مقاله به تاریخ هورامانات در دوره ماقبل تاریخ و زمانهای بسیار دور باستانی پرداخته میشود .
آتشی که چهار روز به جان جنگل های دگاگا ، کولسه ، دره یاب ، مرخیل از توابع شهرستان های پاوه و جوانرود استان کرمانشاه افتاد، مصداقی از کابوس هر ساله ای است که امسال هم تکرار شد.
روستای زیبای نسمه در فاصله 2 کیلومتری شهرستان پاوه در استان کرمانشاه قرار دارد.
در روز هاي اخير شاهد كمبود گوشت گوسفند در شهرستان بوديم و دلیل عمده آن نيز کمبود دام سبک است که امیدواریم با اتخاذ تصمیماتی این مشکل برطرف شود.
بخشي از پارک اين محل از وضعیت خوبی برای بازی کودکان برخوردار نيست، به این دلیل که این فضا محلی براي ريختن زباله به پايين دره شده است.
کرمانشاه را که به سمت اورامانات بروی، نرسیده به کوه‌های مرز ایران و عراق، می‌رسی به سه راه شمشیری. از آنجا تا «پاوه» راهی نیست؛ نرسیده به جایی که به قول اهالی‌اش زندگی کمر مردم را خم کرده؛ پله‌های بلندی را می‌بینی که دیوارهای بلندتری آنها را محصور کرده. شهری به اسم پاوه، ملقب به شهر هزار ماسوله. همان جایی که یادآور حماسه شهدایی است که با خون خود به آن جان داده‌اند.
رئيس پليس فتاي استان كرمانشاه به خبرنگار ما گفت: متاسفانه جرایم اینترنتی درسه ماهه اول سال نسبت به سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته واین آمارواقعا نگران کننده است.
کمبود سیستم روشنایی، نامناسب بودن محوطه پارک ، نبود فضاي سبز و پوشش گياهي ، نبود سيستم حفاظتي براي بچه ها، نبود كف پوش ، نبود سرويس بهداشتي و آب شرب از گلايه هايي بود كه ساكنين محله فرهنگيان پاوه به خبرنگار ما مي گفتند.
دکتر احمد رضا ريحاني در پاوه؛
جراح و متخصص ارتوپدي و ستون فقرات با حضور در پاوه گفت: ما اگر گامي برداشته ايم تنها لطف و كمك خداوند بوده است درحالي كه ما بيشتر از مردم، به خود مردم نياز منديم بلكه با اين كار بتوانيم براي هموطنان خود در شرايط سخت و منطقه مرزي ارائه خدمات نمائيم.
دیشب، شب قدری دیگر بود؛ بازهم خداوند به بندگانش مهلت داده بود تا این عبدان عابد خالق، ره خانه دوست بگیرند و تشنه‌تر از هر رمضانی به پیشواز شب قدر آیند و دل خویش را درگرو یار بگذارند. آمده بودند تا خانه دل را بتکانند و در لیله عزیز و مبارک قدر، قدر یابند و سهم و توشه آخرت خود را به دست آورند؛ آمده بودند تا نوای قرآنشان در مسجد مبارک قبا طنین‌انداز شود و خداوند به برکت قرآن به آنان عزت و سلامتی بخشد.

صفحه‌ها