نمایش 1 - 10 از 210
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ساسان نقي زاده گفت: احتمال اينكه كتابهاي ديگري در منطقه و يا اقليم كردستان در بخش هورامان شناسي وجود داشته باشد، زياد است، لذا ما از كليه شهروندان و مردم خواهشمنديم هر نوع كتاب در بخش هورامان را اگر دارند به ما اطلاع دهند، بلكه در تهيه انها و اضافه به ليست فعلي اقدام كنيم.
چوخه رانک پوششی از قدیمی ترین لباس سنتی اصیل کردستان است که در حال حاضر در مناطق اورامانات، سنندج، مریوان و بانه تولید می شود.
محل دفع زباله های شهرهای پاوه و باینگان در محلی به نام سه راهی باينگان در نزديكي روستاي آريت قرار دارد که پسماندها و زباله‌های شهری و روستایی به این محل جهت دفن منتقل می شود.
عسل پاوه به عنوان بهترین و مرغوبترین عسل استان در حالی بی نام و نشان به استانهای همجوار ارسال می شود که نبود صنایع تبدیلی و فرآوری این محصول سبب شده عسل پاوه با برند سایر استانها به نقاط محتلف کشور صادر شود .
گزارش/
معاون صنایع دستی استان کرمانشاه گفته بود: با توجه به مستنداتی که درباره گیوه‌بافی شهر «نودشه» ارائه کردیم، موفق شدیم این شهر را ثبت ملی کنیم. پرونده آن برای ثبت جهانی نیز آماده شده و در دست بررسی است.
بنا به گفته اهالي كه قدمت اين روستا به 1200 سال پيش بر مي گردد علاوه بر وجود بقعه امامزاده سید عبیدالله كوسه هجيج، بنای قدیمی بنام حوضخانه" پير" در داخل این روستا نشانه دیگری از قدمت تاریخی این روستاست.
علی رغم بهره برداري از شهرك صنعتي پاوه به چندين سال مي رسد، ولی متاسفانه هیچ گونه تلاشی برای ادامه حیات آن نمی شود.
وضعیت اسفناک پارک شهید کاظمی اين شهر در نبود روشنایی و وضعیت نامناسب شیرهای آب شرب كه مسافران مجبورند با ابزارهاي مخصوص شیرها را باز و بسته كنند.
گزارش/آینده ای که روشن است...
اگر سرمایه گذاران و مردم همت کرده اند و ارگان ها حمایت، پس باید امیدوار بود که صنعت رو به رشد گردشگری، مانند یک منجی به داد رکود اقتصادی اورامانات برسد .
جاده نامناسب مسیر لشکرگاه به مزران جهت ایجاد خط ارتباطی با روستاهای پایین دست شهر جوانرود و بخش کلاشی و سهولت در رفت و آمد روستاییان این منطقه به شهر باینگان از عمده مطالبات مردم شهر باينگان مي باشد كه در طول چندين سال به مسئولين اين خواسته هاي خود را ارائه داده اند كه به نتيجه نرسيده است.

صفحه‌ها