نمایش 1 - 10 از 76
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
گزارش/
نوجوان 13 ساله ای را در روستای شرکان می بینیم که خود به تنهایی در برابر مشکلات زندگی مردانه ایستاده است و زندگی خود را در بی مادری و در کنار پدر پیر خود در خانه روستایی در باغ خود به سختی می گذراند.
هر سال از نيمه مهر تا اواسط آبان در باغات رنگين پائيزي شهرستان پاوه آئين كهن انار چيني و رب جوشاني جريان دارد.
هر پدیده جدید به محض ورود به دنیای واقعی همواره فرصت ها و چالش هایی را به همراه خواهد داشت. فضای مجازی نیز به عنوان ابزار ارتباطی نوین همچون تیغ دو لبه ای است و برای خطراتی که به واسطه آن پیش می آید باید هوشیار بود و آمادگی مقابله با آن را داشت.
ساسان نقي زاده گفت: احتمال اينكه كتابهاي ديگري در منطقه و يا اقليم كردستان در بخش هورامان شناسي وجود داشته باشد، زياد است، لذا ما از كليه شهروندان و مردم خواهشمنديم هر نوع كتاب در بخش هورامان را اگر دارند به ما اطلاع دهند، بلكه در تهيه انها و اضافه به ليست فعلي اقدام كنيم.
چوخه رانک پوششی از قدیمی ترین لباس سنتی اصیل کردستان است که در حال حاضر در مناطق اورامانات، سنندج، مریوان و بانه تولید می شود.
گزارش/
معاون صنایع دستی استان کرمانشاه گفته بود: با توجه به مستنداتی که درباره گیوه‌بافی شهر «نودشه» ارائه کردیم، موفق شدیم این شهر را ثبت ملی کنیم. پرونده آن برای ثبت جهانی نیز آماده شده و در دست بررسی است.
بنا به گفته اهالي كه قدمت اين روستا به 1200 سال پيش بر مي گردد علاوه بر وجود بقعه امامزاده سید عبیدالله كوسه هجيج، بنای قدیمی بنام حوضخانه" پير" در داخل این روستا نشانه دیگری از قدمت تاریخی این روستاست.
گزارش/آینده ای که روشن است...
اگر سرمایه گذاران و مردم همت کرده اند و ارگان ها حمایت، پس باید امیدوار بود که صنعت رو به رشد گردشگری، مانند یک منجی به داد رکود اقتصادی اورامانات برسد .
يادداشت/هادي محمودي
این مقاله اولین مقاله از سری مقالات تاریخ هورامانات است . در این مقاله به تاریخ هورامانات در دوره ماقبل تاریخ و زمانهای بسیار دور باستانی پرداخته میشود .
آتشی که چهار روز به جان جنگل های دگاگا ، کولسه ، دره یاب ، مرخیل از توابع شهرستان های پاوه و جوانرود استان کرمانشاه افتاد، مصداقی از کابوس هر ساله ای است که امسال هم تکرار شد.

صفحه‌ها