مطالب اجتماعی

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس خواستار شد:
نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث تونل ثلاث به جوانرود مطالبه جدی مردم منطقه است که امیدواریم وزارت راه و شهرسازی این پروژه را هر چه سریعتر انجام دهد.
همزمان با هفته بسیج معاون فرماندار پاوه، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان و جمع دیگری از مسئولان با حضور در منزل خانواده شهدا با آنان دیدار و گفت‌وگو کردند.
فرمانده سپاه پاوه در این یادواره گفت: راه شهدا و ایثارگران همچنان ادامه دارد.
به مناسبت هفته بسیج؛
به مناسبت هفته بسیج، مزار شهدای پاوه با حضور برخي از مسئولين غبار روبی و عطرافشانی شد.
وابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای سروآباد گفت: به علت بارش برف و لغزندگی جاده تردد خودروها در گردنه ژالانه محور سروآباد، پاوه تنها با زنجیر چرخ ممکن است.
فرماندار پاوه گفت: زلزله اخیر به 900 واحد مسکونی این شهرستان خسارت وارد کرد که 400 واحد نیاز به بازسازی و 500 واحد دیگر نیاز به تعمیرات دارد.
ابراهیم شهریاری گفت:
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان پاوه گفت: بارش ها در مسیر ارتباطی پاوه - مریوان نیز در گردنه تته ، به صورت برف مشاهده می شود که بدلیل مه زیاد و برف موقتا این گردنه را مسددود کرده ایم و ان شاالله تا پایان خروج این توده از جو منطقه، این مسیر بازگشایی خواهد شد.
ماموستا ملا اميد ولي:
امام جماعت روستاي داريان گفت: امروزکمترازدوماه به یاری خداوهمت مسلمانان اهل تسنن وتشیع طومارتروریستها برچیده شد.
نیازهای خوراکی مردم مناطق زلزله زده شامل برنج، روغن، قند و حبوبات و ... است. زیرا گاز و امکانات پخت و پز برای مردم فراهم است و زلزله زدگان خود می توانند از نظر غذایی و خوراک در چادرها پخت و پز کنند به شرطی که مواد اولیه را در اختیار داشته باشند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه:
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه گفت: باتوجه به زلزله 7.3 ریشتری هفته گذشته در مناطقی از استان کرمانشاه و قرارگرفتن کشور بر روی کمبرند زلزله، آموزش دانش آموزان در مدارس برای مقابله با بحران زلزله ضروری است.
دانش آموزان دبیرستان دوره اول حضرت فاطمه شهرستان پاوه در جهت همدردی با دوستان خود در مناطق زلزله زده استان، دیوار نوشته‌ای را تقدیم آنان کردند.
یادداشت/کوثر فخری
جای بسی خرسندی است که این حجم از امدادرسانی رسانه ای شد، ارگان های امدادگری مانند هلال احمر به شدت همراهی کردند و بحران زلزله استان کرمانشاه با سریعترین زمان ممکن رو به سپری شدن دارد.
در پی وقوع زمین لرزه هفته گذشته و خسارت های ناشی از آن، نگرانی هایی را برای ساکنین مسکن مهر شهرستان پاوه نیز به وجود اورده است.
نماینده مردم پاوه:
نماینده مردم پاوه، جوانرود و اورامانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه گفت: ای کاش آقای روحانی حرف‌های مردم را گوش می‌داد و پای درد و دل آنها می‌نشست.
رهبر انقلاب در جلسه رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان :
حضرت آیت الله خامنه‌ای وظایف مسئولان را در قبال زلزله‌زدگان استان کرمانشاه، بسیار سنگین خواندند و تاکید کردند: مهمترین اولویت کنونی مسئله تامین مسکن زلزله‌زدگان و بازسازی مناطق تخریب‌شده است.

صفحه‌ها