مطالب فرهنگی

یادداشت /شیوا یوسفی
پیشگویی در کشور های غربی اغلب بر اساس حرکت خورشید وبروج دوازده گانه انجام می شود. اما محاسبات پیشگویان آسیایی از روی حرکات ماه است به عبارت دیگر۱۲ حیوان مظهر ۱۲سال این چرخه هستند انتخاب این حیوانات و صفاتی که به این حیوانات می توان نسبت داده شود.
مدیر آموزش و پرورش پاوه:
مختار برزگرد خطاب به شهاب نادری گفت: نوار مرزی فرهنگیان پاوه ، مهمترین مسئله برای آنها محسوب می شود، که معلمان با تجربه ما ، تدریس در روستاها را بدلیل افزایش حقوق ، ترجیح می دهند چرا که این امتیاز ، مختص خود شهر پاوه نخواهد بود.
نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس از ستاد اسکان مسافران نوروزی در پاوه بازدید کرد.
شهاب نادری در پیش از خطبه های نماز جمعه شهر پاوه؛
نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس گفت: بحث مرز شهرستان را مسئولین ما، امنیتی کرده اند، که به جای آنکه این دیدگاه را به گردشگری و توریستی تغییر داد، آن را امنیتی کرده اند، این در حالی است که اینجا تنها منطقه ای است که امنیت کامل را دارد که آن هم با وجود علما و روحانیت و نیروهای نظامی و امنیتی و خصوصا خود مردم برقرار شده است.
گروه نیک اندیشان باینگان ،با برپایی سیاه چادر وغرفه های فروش محصولات با پذیرایی از گردشگران در آغاز سال نو از مسافران وگردشگران نوروزی استقبال می کنند.
به مناسبت آئین باستانی نوروز، در شهر بانه وره سفره هفت سین بر پا شد.
با امدن بهار طبیعت گروه گردشگری راویار سیر اورامان با همکاری,دهیار ی و شورای روستای ومساعدت مردم روستای هدف گردشگری خانقاه اقدام به چاپ بنر تهیه هزار جلد کاتالوگ از جاذبه های گردشگری خانقاه پرداختند.
شهاب نادری طی پیامی سال نو و عید نوروز را به همه هموطنان عزیز و مردم غیور پاوه واورامانات تبریک و تهنیت گفت.
روستاي هجيج در 25 كيلومتري پاوه قرار دارد و به لحاظ موقعيت جغرافيايي و خصوصيات آب و هوايي و قدمت تاريخي و ساير مشخصات منطقه اي از جذابيت خاصي برخوردار است. خانه هاي روستايي همگي از سنگ و اغلب به صورت خشكه چين و پلكاني ...
در اقدامی پسندیده، دوستداران محیط زیست پاوه زباله تفرجگاه "شه ولخه" را جمع آوری کردند.
فرمانده سپاه ناحیه پاوه، با صدور پیامی فرا رسیدن نوروز 96 را به مردم ولایت مدار پاوه تبریک گفت.
رییس جمهوری در پیامی به مناسبت آغاز سال 1396 هجری شمسی این عید را به همه مردم ایران تبریک گفت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» نام‌گذاری کردند.
یادمان شهدای پاوه به عنوان اثر فرهنگی به شماره 25 مورخ 14 اسفند ماه سال جاری، در فهرست میراث فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ثبت گردید.
معاون فرماندار پاوه در بازدید از نمایشگاه هه نار پاوه:
معاون فرماندار پاوه گفت: گردشگران علاقمند هستند جاذبه های گردشگری و طبیعی را در منطقه ببینند. مناطق طبیعی و گردشگری و توریستی مناطق ما در جاهای دیگر وجود ندارد.

صفحه‌ها