مطالب فرهنگی

گزارش تصويري/
نمازعید سعید فطر با حضور گسترده مردم مومن پاوه و به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادري امام جمعه ،در مسجد قباي اين شهر برگزار شد.
گزیده‌ای ازشعرهای لطیف هلمت، شاعر، نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار کرد عراقی با عنوان "گورستان گل‌ها" با ترجمه مختار شکری‌پور، منتشر شده است.
گزارش تصويري از؛
كرسي ترتيل خواني قرآن كريم در مسجد قباي پاوه هر روز بعد از نماز عصر بر گزار شد كه عصر امروز در روزهاي پاياني ماه رمضان، ختم کامل قرآن کریم با حضور اقشار مختلف مردم انجام شد.
امام جمعه پاوه در دیدار اعضای شورای تأمین، ریاست و کارمندان دادگستری و اعضای شوراهای حل اختلاف و سردفترداران اسناد رسمی شهرستان پاوه که به مناسبت هفته قوه قضاییه صورت گرفت، حادثه هفتم تیر را نمونه‌ای بارز از تروریسم عنوان کردند و گفتند: در ۷ تیرماه سال ۶۰ ریاست محترم دستگاه قضا و ۷۲ نفر از رجال این مملکت با ترور منافقین جان خود را از دست دادند و به شهادت رسیدند و ما اولین ترور را در سال‌های ابتدایی انقلاب تجربه کردیم و در واقع ما از اولین قربانیان تروریسم هستیم.
نماینده پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی پس از حضور در راهپيمايي روز قدس در شهرستان پاوه ، با مردم اين شهرستان ديدار و و گفتگو كرد.
دیشب، شب قدری دیگر بود؛ بازهم خداوند به بندگانش مهلت داده بود تا این عبدان عابد خالق، ره خانه دوست بگیرند و تشنه‌تر از هر رمضانی به پیشواز شب قدر آیند و دل خویش را درگرو یار بگذارند. آمده بودند تا خانه دل را بتکانند و در لیله عزیز و مبارک قدر، قدر یابند و سهم و توشه آخرت خود را به دست آورند؛ آمده بودند تا نوای قرآنشان در مسجد مبارک قبا طنین‌انداز شود و خداوند به برکت قرآن به آنان عزت و سلامتی بخشد.
يادداشت/پيمان رشيدي؛
به امید بازگشت صدای مردم محروم منطقه و رسا شدن دوباره آن در رسانه ها.
محفل انس با قرآن به مناسبت ليالي مبارك قدر با مشاركت اداره آموزش و پرورش و حوزه مقاومت شهيد چمران نوسود در مسجد شهيد فيصل لهوني برگزار شد .
در اين روزهاي پاياني ماه مبارك رمضان؛
در همین نزدیکیا، در همین اطراف ما، شاید در همین همسایگی ما اگر خوب نگاه کرده باشیم اگر متوجه شده باشیم اگر همواره به یاد خدا باشیم، آنها را هم همیشه خواهیم دید.
جمعیت پیشگیری از اعتیاد شهرستان پاوه(ژیانه وه) در راستای اهداف خود برای شهری پاک و به دور از اعتیاد مراسمي در مسجد قباي اين شهر برگزار کرد.
فیلم " مادرِ قلبْ اتمی " از شنبه 27 خرداد لغایت 8 تیر ماه در پاوه ساعت 22 شب اكران مي شود.
دو کانون فرهنگی تربیتی و سه سالن ورزشی منطقه باینگان، مهیای بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان منطقه و برگزاري محفل انس با قرآن با حضور كاركنان اداري از عناوين خبري آموزش و پرورش منطقه باينگان و نوسود هستند.
شب گذشته سفره افطار در مسجد قباي پاوه براي اقشار مختلف مردم برپا شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه:
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه پیش بینی کرد 750 نوآموز کلاس اولی در پایگاه طرح سنجش سلامت آموزش و پرورش ثبت نام کرده و مورد سنجش قرار گیرند.
با حضور امام جمعه پاوه همايش موديان زكات شهرستان پاوه در كميته امداد امام خميني (ره) اين شهرستان برگزار شد.

صفحه‌ها