مطالب فرهنگی

امسال نیز همچون چند سال گذشته، مقرر است که جشن بزرگ میلاد پیامبر اعظم(ص) که اکنون بعنوان برندی برای شهر پاوه درآمده است، در مسجد جامع این شهر برگزار گردد.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان پاوه:
مدیرآموزش و پرورش شهرستان پاوه گفت: بیسوادی در جهان امروز یکی از شاخص های اصلی توسعه نیافتگی کشورها محسوب می شود و وجود آن عوارض فرهنگی، اقتصادی و سیاسی زیادی برای کشور دارد.
مدير كل اداره ميراث فرهنگي استان در اولين نشست فعالين عرصه گردشگري در پاوه؛
مدير كل ميراث فرهنگي استان كرمانشاه با اشاره به عدم موفقيت كل استان در حوزه گردشگري به نسبت ظرفيت هاي موجود گفت: عدم شناختن استان و معرفي آن به ديگر مناطق از مهمترين عاملي است كه امروز گردشگري در سطح استان به مرحله توفيق نرسيده است.
پرويز ايده پور خبر داد:
پرويز ايده پور گفت: از سفر رهبر معظم انقلاب به اين شهرستان، 67 پروژه تعريف شد كه با پيشرفت فيزيكي 95 درصد و با اختصاص ۳۲۷ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال اعتبار، همراه است.
در سالروز سفر مقام معظم رهبری به پاوه:
۲۵ مهرماه ۹۰ سالروز حضور رهبرمعظم انقلاب در پاوه است، که ایامی به یادماندنی، ماندگار و تاریخی برای مردم شهیدپرور، متدین و انقلابی این شهرستان است که هیچوقت از اذهان عمومی پاک نخواهد شد.
این گزارش یک روایت صوتی از شب پیش از سفر رهبر انقلاب به پاوه است که شنیدن آن خالی از لطف نیست.
این گزارش یک روایت صوتی از شب پیش از سفر رهبر انقلاب به پاوه است که شنیدن آن خالی از لطف نیست.
روستای پلکانی هجیج از توابع شهرستان پاوه است که به خاطر معماری خاصش به ماسوله کرمانشاه معروف شده است.
در قالب کاروان راهیان نور؛
فرمانده سپاه ناحيه پاوه گفت: 300 نفر از دانش آموزان دختر شهرستان پاوه به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس مرصاد و قصر شيرين اعزام شدند.
مدیریت سینما فرهنگ پاوه طی اطلاعیه ای از کاهش 40 درصدی بهاء بلیت این سینما خبر داد.
جشن عاطفه ها صبح چهارشنبه با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان پاوه به صورت نمادین در دبیرستان متوسطه اول حضرت خدیجه برگزار شد.
ماموستا قادری از رساله دکترای خود دفاع کرد.
هادي شريفي خبرداد:
رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه از برگزاری اولین جشنواره انارانه در هشت روستا و شهر باینگان این شهرستان خبر داد.
وهابي رئيس اداره آموزش و پرورش جشن عاطفه را جشني با ارزش براي تقسيم شادي ها دانست و گفت: مي توان با استفاده از اين فرصت لبخند را جايگزين اشك هاي با ارزشمند دانش آموزان نيازمند كرد .
مدیر آموزش و پرورش پاوه خبر داد:
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه گفت: تعداد 1298 دانش آموز مقطع ابتدایی در مدارس روستایی شهرستان پاوه مشغول به تحصیل هستند.

صفحه‌ها