مطالب فرهنگی

مراسم جشن نوروز و سال نو از سوی مردم مناطق اورامانات با رقص و پایکوبی و برافروختن آتش در روستای "پالنگان" کامیاران سوم و چهارم اسفند برگزار شد.
سه دوره اردوی یک روزه در اردوگاه امام حسن مجتبی (ع) شهرستان صحنه با مشارکت 170 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاوه برگزار شد.
ماموستا مباركشاهي:
امام جمعه نودشه تعميق باروهاي ديني در راستاي دينداري ، تثبيت باور ها و تبليغ برنامه هاي ديني را در جامعه يكي از رسالت هاي روحانيت و طلاب علوم ديني برشمرد .
رئيس بنياد شهيد پاوه خبر داد:
ریس اداره بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان پاوه صدورکارت جدید ایثارگران خبرداد.
کارگاه آموزشی یک روزه صدای پای کنکور باحضور دکتر آزاد الله کرمی در دو تایم برای دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی و اولیاء آنان در سالن امتحانات امام خمینی (ره) برگزار شد.
ماموستا قادري:
ماموستا قادری در همایش پیشگیری از جرم با حضور روحانیون شهرستان پاوه گفتند: امروزه تهاجم به حدی قوی است که اگر در روزهای جمعه خطبه بخوانیم و تنها در مورد نماز و روزه صحبت کنیم هرچند کاری مقبول و پسند است اما جوابگوی این‌همه هجمه نیست؛ بلکه در کنار آن بايد امربه‌معروف و نهی از منکر را به‌عنوان یک اصل مهم با برنامه خاصی مدنظر قرار داده و در جهت اجرای آن از هر وقت و زمانی بهره بگیریم.
امام جمعه پاوه تبعات حرکت ناجوانمردانه دو جوان کُرد بر علیه قرآن را که نتیجه عملکرد غلط اردوغان در حمله به عفرین به نام دین است برشمرد و گفت: کافی است کلیپ این اقدام شیطانی به دست جامعه الازهر یا مفتی استانبول و یا مفتی عراق و دانشگاه مدینه برسد؛ بعد از دیدن آن چگونه در مورد قوم کُرد فکر می کنند؟!
مدیرامورآبفای پاوه؛
مدیر آبفای پاوه گفت: براساس قانون الحاق شهرهای جدید به خدمات شهری،شهر بانه وره از توابع شهرستان پاوه به آب و فاضلاب شهری پاوه تحویل شد.
گزارش تصویری/
منصور وهابی در راه پیمایی 22 بهمن در شهر نودشه گفت: یوم الله 22 بهمن روز تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب و تجدید میثاق با خون شهیدان است.
به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛
همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف و پرشور مردم ولایت مدار و شهیدپرور پاوه برگزار شد.
رئیس پليس راهور پاوه خبر داد:
رئیس پليس راهور پاوه گفت: در زمان برگزاری راهپيمايي 22 بهمن در پاوه محدودیت تردد ممنوع در مسیر ميدان شهدا به ميدان مولوي اعمال می شود.
نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی به همراه هیئت همراه از شرکت کارآفرین کاوشان طب رهیار پاوه بازدید و از فعالیت آنها تجلیل کرد.
ماموستا قادری:
امام جمعه پاوه در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و هیئت همراه با وی، گفت: دشمن بیشترین فشار را در حوزه فرهنگی بر کشور وارد می‌کند و برخلاف جنگ‌های نظامی و اقتصادی در عرصه فرهنگی راه‌های نفوذ دشمن بسیار خطرناک است.
مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه در پاوه:
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: امنیت و رفاه دو نعمت بزرگ هستند و زمانی در جامعه معنی پیدا می‌کنند که تربیت، اخلاق و آموزش در کنار آنها وجود داشته باشد.
نشست هم اندیشی اصحاب فرهنگ و رسانه شهرستان پاوه با نماینده اورامانات برگزار شد.

صفحه‌ها