مطالب اقتصادی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه خبر داد:
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه از آغاز عملیات توسعه دبستان 12 فروردین روستای دوریسان شهرستان پاوه با اعتبار 11 میلیارد و 170 میلیون ریال خبر داد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه گفت: با اتمام عملیات نصب شبکه فیبرنوری و برقراری اینترنت بازارچه شوشمی نوسود، این بازارچه تا اواخر شهریور امسال به سیستم جامع گمرگ کشور متصل می شود.
نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس مطرح کرد:
نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس اعتقاد دارد کم‌توجهی مدیران سازمان میراث فرهنگی مانع ثبت بسیاری از مناطق گردشگری، آثار صنایع دستی و میراث ملی کشور شده است.
بازديد نماينده اورامانات به همراه مسئول سازندگي بسيج دانشجويي كل كشور از روستاي مير عبدلي؛
مسئول سازندگي بسيج دانشجويي كل كشور به همراه نماينده مردم پاوه و اورامانات از مشكل كم آبي روستاي مير عبدلي بازديد كردند.
يونسکو می خواهد مطمئن شود که ارزش ها وجود دارند و نهادینه شده است در نسل های جوان و جدید. برای تضمین این انتقال و ادامه زندگی این جریان. ما منظر فرهنگی اورامان را ثبت جهانی خواهیم کرد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه گفت: طرح هجرت 3 با 200 میلیون ریال اعتبار در 25 مدرسه شهرستان پاوه در حال انجام است.
با همکاری شبکه بهداشت و درمان پاوه و مرکز بهداشت بانه وره
با همت گروه جهادی شهید بهرام ولدبیگی دانشجویی پیام نور پاوه و با همکاری شبکه بهداشت و درمان پاوه و مرکز بهداشت بانه وره، ویزیت و داروی رایگان براي مردم عشایر تبرگزین، هانه سلیمان ومیگوره برگزار شد.
در این برهه زمانی که بسیاری از جوانان از بیکاری و نبود شغل رنج می برند، شیرزن جانبازی از دیار پاوه فعل کارآفرینی را به معنی واقعی برای قشر جویای کار صرف کرده است.
روستای زیبای نسمه در فاصله 2 کیلومتری شهرستان پاوه در استان کرمانشاه قرار دارد.
در روز هاي اخير شاهد كمبود گوشت گوسفند در شهرستان بوديم و دلیل عمده آن نيز کمبود دام سبک است که امیدواریم با اتخاذ تصمیماتی این مشکل برطرف شود.
مصوبه جدید هیات دولت؛
هیئت وزیران آیین نامه ساماندهی مبادله در بازارچه های غیررسمی موقت مرزی را ابلاغ کرد و بر این اساس مدیریت ۸ بازارچه‌ی مرزی جدید به گمرک ایران واگذار شده و نیروی انتظامی باید نسبت به انسداد معابر غیر مجاز اقدام نماید.
شهاب نادري:
نماينده مردم پاوه و اورامانات گفت: سهم استان کرمانشاه براي افزايش درآمدها و واريز به خزانه كشور را 27/3 درصد درنظر گرفته بودند که با رایزنی هایی که با وزیر اقتصاد و دکتر نوبخت داشتیم این عدد را به 19 درصد کاهش دادیم که باز هم عدد بزرگی به نسبت اقتصاد بیمار استان است.
نماينده مردم پاوه و اورامانات در مجلس به همراه معاون فرماندار پاوه از روستاي دشه شهرستان پاوه بازديد و به بررسي مسائل و مشكلات روستا پرداختند.
نماينده مردم پاوه و اورامانات در مجلس به همراه رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان كرمانشاه و معاون فرماندار پاوه از فاز دوم طرح گردشگري روستاي نسمه بازديد كردند.
شهاب نادري گفت: اداره راه و شهرسازي بايد پروژه بيمارستان 64 تختخوابي پاوه را در كمترين زمان ممكن به بهره برداري برساند تا دانشگاه علوم پزشكي نيز بتواند تجهيزات پزشكي را در آن نصب كند.

صفحه‌ها