مطالب اقتصادی

رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: با تخصیص میزان آبی که از امور آب استان از سد داریان درخواست کرده ایم قرار است یک هزار و 400 هکتار باغات جدید آبی در حاشیه سد و رودخانه سیروان احداث شود.
تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد
پروژه گازرسانی به شهر باینگان در استان کرمانشاه در مراحل انتهایی قرار دارد و تا پایان امسال به پایان می رسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در پاوه:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی به تشریح راهبردهای سازمان در ارتقای خدمات به کشاورزان پرداخت و گفت: تخصیص از منابع آبی سد سیروان مستلزم عزمی جزم از ناحیه مدیران و نمایندگان استان است و واگذاری اراضی شیب دار به منظور توسعه باغات دیم و آبی در دستور کار این سازمان قرار دارد.
ارسالی از کاربران سایت؛
در دو روز اخیر یک گردشگر اسپانیایی ﺩﺭ شهرستان پاوه حضور پیدا کرد ﻛﻪ با همراهی چند نفر در این شهرستان از دیدنیهای پاوه، روستای هجیج و سد داریان بازدید کردند.
نشست ارائه بودجه سال 1396 و گزارش عملکرد اتاق اصناف شهرستان پاوه با حضور اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد.
در نشست شورای اداری در پاوه؛
امام جمعه پاوه با بیان اینکه مردم این شهرستان پیرو نظام بوده اند و خواهند بود گفت: مشکل ما اکنون آب شرب شهر پاوه است که انتظار داریم با تخصیص بودجه، این مشکل را به هر شیوه ممکن مرتفع نمایید.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به وضعیت کولبری در مناطق مرزی گفت: کولبری قانونی دارد و برای کولبرها قانون، مقرراتی تعیین کرده که یکی از راه های درآمد مرزنشین ها مبادلات کولبری با آن طرف مرزها است.
شهاب نادری اظهار کرد:بابت بی توجهی دولت به مشکلات مرزهای استان کرمانشاه و مرز شیخ صله و موضوع کولبران، بنا به ماده 236 از رئیس جمهور به قوه قضائیه شکایت کردم.
با همت موسسه خیریه صلاح الدین ایوبی؛
با همت موسسه خیریه صلاح الدین ایوبی، اقلام مواد غذایی در بین نیازمندان پاوه توزیع گردید.
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تداوم روند افزایشی قیمت دلار در بازار گفت:در شرایطی قیمت دلار در بازار روند افزایشی را طی می کند که افزایش فروش نفت و کاهش نرخ تورم قیمت ارز را متعادل می کند.
معاون فرماندار پاوه خبر داد:
معاون فرماندار پاوه گفت: فعالیت مجدد در مرز کوله بری شهرستان پاوه، با افزایش تعداد اقلام کالای وارداتی در هفته جاری از سر گرفته می شود.
نوسانات قیمت و تورم و گرانی و رکود اقتصادی در جامعه به حدی است که روز به روز بعد از برجام نیز تنها سفره های مردم را تنگتر می کند.
غفور رستم زاده:
مسئول گروه " نیک اندیشان باینگان"در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار کرد: باینگان می تواند اقتصادش را از نقش غالب خدماتی به سوی اقتصاد مبتنی بر گردشگری - توریسم و البته مهمتر از آن اکوتوریسم و یا طبیعت گردی تغییر و یا سوق دهد.
پس از سفر روحانی به کرمانشاه؛
مدیر عامل قطار شهری کرمانشاه گفت: اعتبارات پروژه قطارشهری کرمانشاه در لایحه بودجه 96 "ناامید کننده" است.

صفحه‌ها