مراسم یادواره شهدای محله ای در پاوه برگزار شد

سرویس: اجتماعیکد خبر: 301254|12:08 - 1402/07/03
نسخه چاپی
مراسم یادواره شهدای محله ای در پاوه برگزار شد
صبح امروز مراسم یادواره شهدای محله ای در محل یادمان شهدای پاوه با حضور برخی از مسئولین و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش هزارماسوله ، فرمانده سپاه ناحیه پاوه در این مراسم ضمن خیر مقدم به مهمانان و تبریک هفته دفاع مقدس و ماه ربیع الاول اظهار داشت: یک حقیقت بزرگ پشت حقایق جبهه و جنگ هست که آن حقیقت بزرگ این است که دفاع وقتی متصل به خداوند و حق و عدالت می شود آن وقت مناطق جنگی، سرزمینها به خاطر ایمان ، عمل صالح و جهاد و شهادت مقدس می شوند.

 

 

سرهنگ مسعود دوستی افزود: روح معنویت و ایمان به خدا در جبهه های دفاع مقدس حاکم بود لذا آثارش ماند و می ماند.

 

وی گفت: شهدا کسانی بودند که نه فقط رشد صعودی داشته اند و نه فقط رشد معنوی و روحی داشته اند بلکه ره صد ساله را در یک شب پیموده اند و مصداق بارز احسن عملا شده اند و به بالاترین مقام جهان آخرت در کنار انبیا اولیا و مصلحان قرار دارند .

 

 

سرهنگ مسعود دوستی افزود: این گروه از انسان ها که به درجه رفیع شهادت نائل آمدند هم در دنیا و آخرت حیات جاودان را نصیب خود کردند و هم برای خانواده و جامعه مایه خیر و برکت شدند.

 

 

وی ادامه داد: تبیین چهره حق و باطل و ارائه معیار تشخیص، هدایت گمراهان، زدودن جهل و نادانی و هشدار دهنده به مسئولین از برکات خون شهدا است.

 

 

فرماندار پاوه نیز در سخنانی اظهار داشت: در هر دوره ای دشمن بدنیال تشویق و ترغیب جوانان ما بوده است که باید ما مسئولین به تبیین مسائل و موضوعات روز جامعه  بپردازیم چرا که بسیاری از سوالات هنوز در ذهن جوانان ما بی پاسخ مانده اند و این جوانان نیاز به راهنمایی دارند و راه روشن را در مقابلشان قرار دهیم.

 

علیرضا حیدری افزود: ما یاد شهدا را زنده کنیم در قلوب خودمان و نسل های بعدی، خاطره شهدا را تبیین کنیم و بگوییم که چگونه در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

 

 

وی با اشاره به حمله صدام در 31 شهریور 59 گفت: دشمن با فکر تصرف چند روزه کشورمان، با ایستادگی رزمندگان و شهدای ما مواجه شد و در زمانی که نظام و انقلاب ما نوپا بود جانانه در مقابل دشمن ایستادند و اجازه ترک سنگر در جبهه ها را به خود نمی دادند.

 

 

وی ادامه داد: امروز با زحمات این عزیزان ، رزمندگان، پیشکسوتان و شهدای گرانقدر، امنیتی برقرار شده است که مثال زدنی است .

 

 

علیرضا حیدری گفت: بعد از جنگ تحمیلی هم در خاورمیانه شاهد مسایل مختلفی از درگیریهای مختلف بودیم، اما هیچ خللی در امنیت و اسایش و مملکت ما ایجاد نشد که حاصل این امنیت سخت کوشی ها و خون درخت شهداست که پای انقلاب ریخته شد.

 

 

وی در پایان با بیان اینکه رزمندگان ما با سلاح ایمان، جهاد و شهادت مقاومت کردند گفت: 8 سال دفاع مقدس ما تمامی معادلات دنیا را بهم زد و امنیت امروز ما را رقم زد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد