پایگاه خبری تحلیلی هزارماسوله17:49 - 1402/06/20
فرماندار پاوه:

کسی حق تعلل در اجرای مسکن ملی را ندارد 

فرماندار پاوه گفت: با توجه به اهمیت تامین مسکن برای افراد واجد شرایط هرگونه کم‌کاری و تعلل در این رابطه قابل قبول نیست. 

به گزارش هزارماسوله ، علی‌رضا حیدری فرماندار پاوه امروز در جلسه ستاد مسکن شهرستان در خصوص پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرهای تابعه شهرستان، اظهار کرد: با توجه به تأمین و جانمایی زمین و صدور اسناد مالکیت ثبتی برای پروژه مسکن ملی در شهرهای تابعه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با پروژه‌های مسکن ملی در ادامه اقدامات انجام شده، حداکثر ۱۰ روز فرصت دارند تا در خصوص  اتمام باقی‌مانده امورات اداری برای اجرای پروژهها و تهیه و تایید نقشه‌های تفکیکی قطعات مسکونی در شهرهای بانه‌وره، باینگان، نوسود و نودشه  اقدام کنند و با توجه به اهمیت تامین مسکن برای افراد واجد شرایط هرگونه کم‌کاری و تعلل در این رابطه قابل قبول نیست. 

 

 وی با تأکید بر مهم بودن موضوع تسریع در تحویل زمین به مردم بصورت گروه ساخت در شهرهای تابعه، افزود: در مرحله بعدی بنیاد مسکن در اسرع وقت برای انجام هماهنگی‌های مربوطه با متقاضیان واجد شرایط و شروع عملیات اجرای آماده‌سازی و  ساخت وساز توسط متقاضیان؛ اقدام خواهد کرد. 

 

 فرماندار پاوه خاطرنشان کرد: بازدیدها و جلسات از این به بعد به‌صورت مرتب برای پیگیری و رصد پروژه‌های نهضت ملی مسکن برگذار و به امید خدا هرچه زودتر شاهد تحقق اهداف دولت در تامین مسکن و اجرای این پروژه‌ها خواهیم بود. 

 

 وی در خصوص ادامه اجرای پروژه مسکن ملی شهر پاوه در سایت تپه‌کوله تأکید کرد و افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن ادامه اجرای پروژه متقاضیان را برای واریز سهم آورده توجیه و تسهیلات در نظر گرفته شده بانکی را جذب تا ساخت پروژه متوقف نشود. 

 

حیدری در خصوص تأمین زمین داخل محدوده و حریم شهر برای اجرای طرح جوانی جمعیت، گفت: لازم است در اسرع وقت صرفا اراضی ملی مناسب و بدون معارض از سوی منابع طبیعی به راه وشهرسازی واگذار و اقدام لازم بعمل آورند. 

 

 گفتنی است، در این جلسه همچنین  موضوعاتی از قبیل بازنگری طرح‌های هادی روستایی در جهت تامین و واگذاری زمین به افراد متقاضی واجد شرایط در محدوده روستاها، مشکلات مسکن مهر تپه کوله، مسائل و مشکلات مرتبط با واگذاری اراضی داخل محدوده و حریم شهر به راه و شهرسازی در اجرای ماده ۱۰ قانون زمین شهری و بررسی‌های بیشتر و ضرورت انجام رفع تداخل قبل از اجرای طرح از سوی معاون امور عمرانی مطرح و در نهایت تصمیمات لازم اتخاذ شد.