آخرین اخبار

8. دى 1395 - 16:18   |   کد مطلب: 295500
شهاب نادری اظهار کرد:بابت بی توجهی دولت به مشکلات مرزهای استان کرمانشاه و مرز شیخ صله و موضوع کولبران، بنا به ماده 236 از رئیس جمهور به قوه قضائیه شکایت کردم.

به گزارش هزار ماسوله، نماینده مردم شهرستان های پاوه،جوانرود،ثلاث باباجانی،روانسر در مجلس شورای اسلامی طی گفتگو با خبرنگار پارلمانی کردپرس با اشاره به مشکلات مرزهای استان کرمانشاه و بی توجهی مسئولین امر گفت:جدیدا به رئیس جمهور و وزیر کشور در خصوص مرزهای استان کرمانشاه و بخصوص مرز شیخ صله تذکراتی دادم و با استناد به ماده 236 قانون اساسی از شخص رئیس جمهور به قوه قضائیه شکایت کردم.

 

وی ادامه داد:دغدغه مردم مشکل مرز و ساماندهی مرزها است.مشکلات انقدر درمرزها به وجود آمده که لازم شد به رئیس جمهور تذکر دهم.

 

وی تصریح کرد:بنده به خط آخر رسیدم و از بیشترین اختیارم که ماده 236 است استفاده نمودم و از رئیس جمهور دراین خصوص شکایت کردم.

 

نادری با ابراز تاسف از مرگ جوانان کولبر در مرز اورامانات اذعان کرد:یک هفته پیش جوانی از منطقه اورامانات که در مرز مشغول کار کولبری بود توسط گلوله نیروهای مرزبانی جان باخت.این یک جوان 27 ساله ای بود که برای کسب روزی خود مشغول کولبری بود.

 

وی افزود:دو روز گذشته که بخاطر دلجویی از خانواده این جوان از مرز بر می گشتم مردم از این مسئله بسیار ناراحت بودند.

 

وی در خصوص مرگ این جوان توضیح داد:جانباخته هیچ گونه کالای قاچاقی همراه خود نداشته و حتی تسلیم شده و حین تسلیم شدن به او شلیک شده است.

 

نماینده اورامانات با گلایه از روش برخورد با کولبران خاطر نشان کرد:قانون شلیک در مرز را هم به ماموران آموزش ندادند و اکثر تیرها به سر وسینه کولبران نگون بخت برخورد می کند.

 

وی تاکید کرد:بنده از این موضوع بسیار ناراحتم و نه رئیس جمهور و نه وزیر کشور اقدامی انجام نداده اند و مرز برای ما تبدیل به دردسر شده است.

 

نادری در پاسخ به این سوال که برای مرزها چه اقداماتی باید انجام شود،گفت:ساماندهی یعنی این که مرز را رسمی کنند و مشخص شود که چه فعالیتی باید در انجا انجام شود.

 

وی یادآور شد:نباید به بهانه های امنیتی جلوی کار قانونی و امرار معاش مردم را گرفت و بخاطر بی توجهی مسئولین امر ،بوده که در روزهای گذشته دو جوان بر اثر شلیک ماموران مرزبانی در این منطقه فوت کردند.

دیدگاه‌ها

باید این کار آقای نادری را ستود . شاید کسانی هستند که هنوز امید دارند دولتمردان با دیار ما آشتی کرده و روی خوش بودجه و بوی عطر امکانات و زیر ساختها در آن مشاهده گشته و شامه نواز شود و جسارت و جرات ستودنی آقای نادری را زیر سئوال برده و یا ترسی همانند پس از سخنرانی نماینده در زمان معرفی وزیران جدید بر آنان مستولی گردد . اما بایستی گفت وقتی آب از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب . سالهاست بیکاری . فقر . اعتیاد ....و بسیاری مسائل دیگر که وظایف ابتدایی هر دولتی در ازای شهروندانش است در دیار ما غالب گشته اند که نشان میدهد یا ما شهروند این مملکت نیستیم یا دولت مردان از ما نیستند . در هرحال همچنان که نماینده محترم هم اشاره کرده اند "بنده به آخر خط رسیده ام" نشان میدهد تدکر و توبیخ و نرمش دردی دوا نکرده است پس باید به قدرت برگشت و حتی نمادین هم که باشد قدرت بهتر از کرنش و ضعف است . در مورد برخورد نیروهای نظامی با کولبران نیز همگی حتی بچه ها نیز از وقایع باخبرند اما انگار مسئولان مافوق و سایر دست اندرکاران در خوابی خود خواسته به سر میبرند و خود را به نا آگاهی زده اند که مثل"نا زانم راحتی گیانم" تبلور کند .

دیدگاه شما