یادداشت/منصور سبحانی

غزّه ای سرزمین غرباء!!!

سرویس: اجتماعیکد خبر: 301313|15:30 - 1402/08/09
نسخه چاپی
غزّه ای سرزمین غرباء!!!
گویا این وضعیت بغرنج وضعیتی است کاملاً طبیعی که باید با آن ساخت‌ و سوخت! امایقین دارم بااین رشادت، قهرمانان غزه وارث فلسطین وقدس شریف خواهند شد.

به گزارش هزارماسوله ،و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

 

غزه تو گلستان گل‌های پرپر شده‌ی جهانی!

تو نماد عشق و ایمانی!

می‌دانم از روزی که دولت‌سرای ساکنانت شده‌ای، از آرامش و آسایش محروم مانده‌ای.

اما بسی جای افتخار است، تا آوازه‌ی نام و نشانت در آسمان دنیا درخشان شود.

 

درود بر مردان و زنان و کودکان مستضعف و مقاوم تو؛ درود بر مجاهدان شجاعِ نستوهت؛ درود بر تک‌تک مردمان آزادی‌خواهت؛

می‌دانم یهود وحشیانه بمب‌های بنیاکن و فسفوری را بر سرت می‌کوبد؛ می‌دانم اکنون دریای خون شده‌ای و شهدا در آن شنا می‌کنند؛ می‌دانم مجروحانت از شدّت درد و بی‌دارویی رنج می‌برند؛ می‌دانم کودکان شیرخوارت اکنون کام‌شان خشک و مادران‌شان دچار سوءتغذیه شده‌اند.

 

غزّه‌ی سرفراز می‌دانم تنها هستی و لشکر شیطان در پی نابودی توست؛ اما ساکنانت باغیرت‌اند؛ مرد و مردانه در مقابل دژخیمان سینه سپر کرده‌اند؛ در عوض ما مسلمانان که نام امت اسلام را به یدک می‌کشیم دل و جگر مردمان شما را نداریم؛ ما سرگرم متاع قلیل دنیا و چیزی نمانده که مسخ و بی‌بها شویم؛ حکام سرزمین‌های به اصطلاح اسلامی، کدخدا و منصوب دشمنان شمایند؛ مشغول عیاشی و غارت سرمایه‌های مردمی و قدرت‌نمایی در مقابل ضعفایند؛ نه تنها انتظار خیری از آنها نیست، از خدا می‌خواهیم که شرارت ننمایند.

 

با کمال شرمندگی به ساکنانت عرض می‌نماییم که روی ما حساب نکنند؛ زیرا ما  تمایل نداریم آسایش و آرامش ناچیز خود را برهم زنیم و عادت کرده‌ایم تا از خدا بخواهیم با نازل کردن طیر ابابیل، ظالمان را از صفحه‌ی روزگار محو و نابود فرماید

 

بر این باورم، برخی برایشان هیچ اهمیتی ندارد که ملتی به طور کامل زیر بار ذلّت، خواری، شکنجه، فقر، بدبختی، اسارت، حقارت اسیران، اهانت به مقدسات و تجاوز به بیت‌المقدس قرار گیرد. و گویا این وضعیت بغرنج وضعیتی است کاملاً طبیعی که باید با آن ساخت‌ و سوخت!

امایقین دارم بااین رشادت، قهرمانان غزه وارث فلسطین وقدس شریف خواهند شد،

 

غزّه‌، ای زادگاه امام شافعی، من به سهم خود شرمسارم!

 

در پایان، بارالها از تو می‌خواهیم که با وجود ضعف و بی‌تفاوتی ما مسلمانان عالم، رزمندگان غزّه را پیروز گردان و به آن عزیزان، عزّت و کرامت عطا فرما، تا از این درد و رنج، رستگار شوند. و آن‌ها را به غیر خود محتاج کسی نگردان تا از منّت هر بهانه‌جوی نامهربانی، بی‌نیاز شوند.

 

منصور سبحانی مدیر عامل موسسه خیریه عاطفه و احسان دوریسان

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد